Yapı Kredi Bankası Personel Memur Eleman İş Başvurusu

Yapı Kredi Bankası personel alımı gerçekleştirmeye devam ediyor. 2020 yılında 55 şube açılışı daha gerçekleştiren Yapı Kredi Bankası’nın toplam şube sayısı 1350 oldu. Aynı dönemde 190 bin kişi Yapı Kredi Bankası’na iş başvurusunda bulundu. 2021 yılında 60 şube açmayı planlıyor. 2021 yılında şube açılışlarına paralel olarak eleman alımı gerçekleştirecek. Yapı Kredi Bankası iş başvurusu gerçekleştirmek isteyen adayların bankanın internet sitesinin insan kaynakları sayfasından gerçekleştirebilecekler.

Yapı Kredi Bankası Personel Alımı ve İş İlanları

Yapı Kredi Bankasında 18’den fazla bölüm bulunuyor ve bölümler birbirleri içerisinde uyumlu halde çalışmaktadırlar. Yayınlanan iş ilanlarında Perakende Bankacılık, Özel Bankacılık, Kurumsal ve Ticari Bankacılık, Alternatif Dağıtım Kanalları Yönetimi, Krediler, Bilişim Teknolojileri, Risk Yönetimi, Hazine, Bilişim Teknolojileri  vs gibi başvuru yapabileceğiniz bir çok alan mevcuttur. Sizlerde bankacılık sektöründe çalışmak isterseniz ve aranan nitelikleri taşıyorsanız Yapı Kredi Bankası İş Başvurusu yapabilirsiniz.

Gişe Yetkilisi: En çok başvuru yapılan alanlardan birisidir. Şube içerisinde gelen müşterilere hizmet vermek müşterilerin isteklerini yerine getirmek para yatırma çekme, müşteri işlemleri, hesap işlemleri vs gibi alanlarda hizmet vermektedir. En az 2 yıl tecrübe istenilen bir bölümdür.

Güvenlik Görevlisi: Her şubede zorunlu olan personellerdendir. Bankanın güvenliğini ve huzurunu sağlar. Bu alanda çalışmak için silahlı özel güvenlik sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

Yapı Kredi Çalışmak İsteyenlerde Aranan Nitelikler Nelerdir?

  • Açık olan pozisyonun ilgili üniversitelerinden mezun olmak. (4 yıllık lisans bölümleri),
  • İlgili alanlardan az 1 yıl deneyim sahibi olmak,
  • SPK Türev ve İleri Düzey Lisansına sahip olan adaylar tercih edilmektedir.
  • İngilizce bilgisi genellikle önem taşımaktadır.
  • Etkileşim becerilerine sahip adaylar tercih edilmektedir.
  • Güncel ekonomiyi takip eden ve bilgi sahibi olan adaylar avantajlıdır.
  • Stajyer, yeni mezun ve tecrübeli adaylara uygun iş pozisyonları bulunmaktadır.

İşe başvurusu gerçekleştirmek isteyen adaylar internet sitesinde yayınlanan açık pozisyon ilanlarına ve genel başvuru ilanlarına özgeçmişlerini gönderebiliyorlar. Başvuruların yanı sıra hem üniversite öğrencileri hem de profesyoneller için kullanabilirler. İşe alım sürecinde deneyimsiz adaylara genel yetenek testi uygulayan banka pozisyona bağlı olarak da sayılar, algılama, hafıza yeti ve İngilizce testleri kullanıyor. Yapı Kredi Bankası sınav sonrası başarılı olan adayların işe alım süreçlerini insan kaynakları ve iş birimi mülakatlarıyla devam ediyor.

Yapı Kredi Bankası iş başvurusu yapmak için tıklayınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*