Xiaomi Türkiye Personel Alımları ve İş Başvurusu 6 Bin Kişi Alacak!

Xiaomi 2010 yılında Çin merkezli kurulan, elektronik cihaz üretimi yapan global bir firmadır. Akıllı cihaz sektöründe kısa sürede büyük başarılar elde eden Xiaomi, 19.000 den fazla çalışana ulaşmıştır. 11 ülkede aktif hizmet veren fabrikasını bulunduran Xiaomi, Orta Doğu ve Avrupa pazarını Türkiye’deki fabrikasından yön vermeye başlamıştır. Kısa sürede başta kurulduğu ülke olan Çin ve diğer ülkelerde en büyük pazar payına sahip olan Xiaomi, bu başarısını Türkiye’de de göstermektedir. Kaliteli teknolojiyi müşterileriyle buluşturmak prensibi ile hizmet veren firma, gelişmiş altyapıya sahip fabrikaları ve uzman kadrosu ile elektronik cihaz üretimini gerçekleştirmektedir. Kısa sürede bu konuma ulaşmasında etken olan yetkin personele sahip olmasını bilen Xiaomi, fabrikaları olduğu ülkelerde personel alımları yapmaktadır. Peki ülkemizde de fabrikası bulunan Xiaomi Personel Alımları nelere dikkat ediyor, onun hakkında konuşalım.

 

Xiaomi Türkiye Personel Alımları

Xiaomi, birden fazla alanda iş alımı yapmaktadır. Nitekim 30 Mart 2021 itibari ile Türkiye’de fabrikası açılan Xiaomi, buradaki profesyonel personel açığını doldurmak istiyor. Toplamda 2.000 kişilik alım yapacak olan Xiaomi, başvurular ile gönderilen CV’leri inceleyip en kısa sürede personellerin başlayacağını duyurmuştur. Genel olarak iş alımları sırasında alan farklılığından dolayı bazı kriterlerde ayrımlar olsa da Xiaomi, genel olarak çalışanlarında birkaç önemli kriteri aramaktadır. Bunlar;

  • 18 yaş üstü olunması
  • Askerlik ile bağı olmaması (Askerliği yapmış olması)
  • Alanında daha önce çalışmış olması
  • Alanında uzman olması
  • Xiaomi’nin belirlediği prensipler ışığında hizmet vermesi
  • Analitik ve pratik düşünebilmesi
  • Sorun yaşanan anlarda en doğru kararları vererek sorunu halletmesi
  • Yöneticilik kademesinde ise çalışanları ile uyum içerisinde çalışması
  • Grup çalışmasına özen göstermesi

gibi genel olarak aranan şartlar yer almaktadır. Büyük bir teknoloji firması Xiaomi’de çalışacak olan personeller için kendisinde bulundurması gereken önemli kriterler bunlardır. Ayrıca belirttiğimiz gibi kendi alanında da bir takım kriterler yer almaktadır. İş başvurusu sırasında alanınızda gerekli olan kriterleri de incelemelisiniz.

 

Xiaomi personel alımlarını büyük iş ilanları siteleri aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Daha detaylı bilgiler için oradan ulaşabilirsiniz. Xiaomi İş Başvuru Formu altta verdiğimiz linkten doldurabilirsiniz.

Xiaomi İş Başvurusu yapmak için tıklayınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*