Nike İş Başvurusu ve Nike Personel Alımları

Dünyanın en çok tercih edilen spor ürünleri mağazalarının arasında olan Nike, sadece alışveriş yapmak için değil aynı zamanda bünyesinde çalışmak için de oldukça tercih edilen bir markadır. Dünyanın her yerinde şubesi olan markanın, Türkiye’de de çok sayıda şubesi bulunmaktadır. Bu nedenle Nike, sıklıkla personel alımı yapmaktadır. Nike bünyesinde çalışmak isteyen herkesin en çok merak ettiği şey ne sıklıkla personel alımı yapıldığı ve başvuruların nasıl değerlendirildiğidir. İşte cevaplar!

Nike Personel Alımları

Nike, şubelerindeki çeşitli pozisyonlar için sıklıkla personel alımı yapan bir firmadır. Özellikle satış danışmanı konusunda personel arayışında olan Nike, en sık bu iş ilanını yayınlamaktadır. Satış danışmanının yanı sıra Nike, diğer departmanlardan da sık bir şekilde personel alımı yapmaktadır. Eğer siz de Nike bünyesinde çalışmak istiyorsanız, firmanın açacağı iş ilanlarını sürekli takip etmelisiniz. Nike iş ilanlarında genellikle deneyimli elemanlar aradığını belirtmektedir. Bunların yanı sıra firma; iletişim yeteneği kuvvetli, satış konusunda uzman, sporla yakından ilgilenen ve erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olan adayların iş başvurusunu dikkate almaktadır.

Nike’ın insan kaynakları departmanı, yapılan iş başvurularını titizlikle inceler ve uygun gördüğü adayları sözlü mülakata çağırır. Mülakat sonucunda başarılı bulunan adaylar firma bünyesinde çeşitli pozisyonlarda çalışmaya hak kazanır. Diğer adaylar ise insan kaynakları tarafından personel havuzunda bekletilir ve ihtiyaç duyulması halinde tekrar iletişime geçilir.

Nike Maaşları Ne Kadar?

Her sektörde olduğu gibi asgari ücret ile başlarısınız. Yol, yemek ve prim sistemleri vardır. Mağaza satış durumuna göre aldığınız primler değişir. Mağazaya verilen hedef tutarsa güzel primler alabilirsiniz. Her yıl artan asgari ücret maaşınıza ve yemek paranıza yansır. Ekstra olarak mağazanın hediye dağıtımları da vardır.

Mağaza Yöneticisi ve Yönetici yardımcıları normal personelden farklı ücret alırlar. Onların aldıkları prim ücretleri de yüksek olur. Mağaza müdürü en çok maaş alan personeller arasındadır.

Nike İş Başvurusu

Nike bünyesinde çalışmak istiyorsanız çeşitli iş ilanı sitelerinden kolayca başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Siteye üye olup kişisel bilgilerinizi doldurduktan sonra CV’nizi firmaya ileterek iş başvurunuzu tamamlayabilişiniz. Oldukça kolay bir şekilde iş başvurusunda bulunabileceğiniz Nike, sizi pozisyona uygun gördüğü takdirde iletişime geçecektir. Firma tarafından yapılan mülakatı da başarıyla tamamladığınız takdirde çalışmaya hak kazanırsınız.

Nike İş Başvurusu Yapmak için tıklayınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*