KİT Kömür İşletmeleri Kurumu 5 Kamu Personeli Alımları Olacak!

KİT Kömür İşletmeleri Kurumu 5 Kamu Personeli Alımları 5 kişi kamu alımları olacağını duyurdu. KİT personel alımları nasıl oluyor, şartları nedir, özel kriterleri varmı, başvurular ne zaman kadar bütün detaylar haberimizde yer almaktadır.

Kamu İktisadi Teşebbüsü Kömür İşletmeleri Kamu Personeli Alımı

Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü Ankara adresinde bulunan şubesi için 5 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. KİT başvurusu yapacak adaylar için aranan şartları ilanında duyurdu ve başvurular açılmaya başladı.

TKİ personel alımı başvuruları nasıl ne zaman nerede yapılacak. Başvurulara herkes yani Türkiye’nin her ilinden alınacağını bildirdi.

TKİ Başvuru Tarihi ve Adresi Ne Zaman?

Başvurular başladı ve 20 Ağustos 2021 tarihine kadar da devam edecektir. Başvurularınızı tki.gov.tr  üzerinden doğru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken bilgilerinizi eksiksiz bir biçimde girmeniz isteniyor. Başvurular sadece yukarıdaki verdiğimiz linkten yapılacaktır. Harici yerlerden yapılan başvurular geçerli sayılmayacaktır.

Başvurlarda Aranan Genel ve Özel Şartları Nelerdir?

Adayların 35 yaşından gül almamış olmaları gerekmektedir. 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından(KPSS) en az KPSS 80 puan almış gerekiyor. Yabancı Dil Bilgisi (YDS) puanı (Almanca, İngilizce veya Fransızca) en az 70 puan alınması isteniyor. Sağlıklı ve raporundan işe engel tanı olmaması isteniyor.

Başvuracaklarda Aranan Öğrenim Durumları

Lisans maden, jeoloji, jeofizik, kimya, makine, inşaat veya elektrik mühendisi yetiştiren fakülteleri veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yerli ve yabancı eğitim kurumlarından herhangi birini bitirmiş olması istenmektedir.

Alımlar TKİ Teftiş Kurulu Başkanlığı Ankara adresine müfettiş yardımcısı unvanında yapılacaktır. İş başvurusu kabul edilen adaylara sınav uygulaması yapılacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*