İŞKUR 3810 TL Maaşla 18 Şehir Personel Alımı Yapacak!

İŞKUR 18 ilde personel alacağı ilanları yayınladı. Alınacak olan personeller kurs ile belirlenecek ve iş garantisi verilecektir. İşe alınan personellere bir diğer garantisi ise 3810 lira ile işe başlamaları. Kimler nasıl başvuru yapabilir şartlar nelerdir, Hangi illerde alımlar olacak haberimizde detaylıca mevcuttur.

Personel Alım Listesi

İŞKUR personel alımı 18 ilde listesi yayınlanan başvuruları almaya başlandı. İşe alınacak olan personele 3810 TL maaş alacaklar. İşte il listesi ve alımı yapılacak pozisyonlar şöyle;

Alım Olacak 18 İl

Mardin, Adana, Şırnak, Zonguldak, Batman, Denizli, Ankara, Trabzon, Muş, Şırnak, Hatay, Malatya, Adıyaman, Kütahya, Edirne, İzmir, Bursa ve Çorum illeri alım yapacak.

Alımı yapılacak genel pozisyonlar: Aşçı, ön muhasebeci, sekreter ve düz işçi olacaktır.

Anne projesi ve sanayi sektöründe çalışan anne olunca aylık 3410 TL + 400 TL bakım desteği ile birlikte toplamda 3810 TL maaş alacaklar.

Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen iş garantili mesleki eğitim kurslarına katılanlar kursiyerlere günlük 70 TL gider ödemesi yapılacak.

Geleneksel mesleklerde mesleki eğitim kurslarına katılan kursiyerlere günlük ise 45 TL zaruri gider ödemesi yapılacak.

İstihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarına katılan kursiyerlere günlük 35 TL zaruri gider ödemesi yapılacak.

İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından faydalanan ve istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılan kursiyer kadınlara ise günlük 110 TL zaruri gider ödemesi yapılacak.

Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılan kursiyer kadınların 2-5 yaş arası çocuklarına aylık 400 TL bakım desteği ödemesi yapılacak.

MEK Kimler Yararlanacak

Kuruma kayıtlı işsiz olmaktır. Daha 15 yaşını tamamlamış olmaktır. Mesleğin gereklerine uygun olarak görülen özel şartlara sahip olmaktır. Kurumca aynı meslekte düzenlenen kursu daha tamamlamamış olmaktır. İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmaktır. Henüz emekli olmamak.

Aşağıda bulunan link adresini kopyalayıp yeni sekmede açıp iş başvurusu yapabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=1

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*