Google AdSense Nedir, Nasıl Başvuru Yapılır ve Para Kazanılır, Kayıt Nasıl Olunur

Google Adsense ile para kazanmak ister misiniz? Ücretli veya ücretsiz bir web siteniz olması yeterli. Google Adsense reklamlarını sitemize yerleştirerek tıklama başına para kazanabilirsiniz. Google Adsense ile ayda 5000-10000 TL para kazananları internette araştırırsanız göreceksiniz. Sizin yapacağınız küçük işlemlerle sitenizden ayda 100-500 TL kazanarak işe başlamanız mümkün. Bu ilerledikçe sizde aylık kazancınızı arttırıp ciddi gelirler elde edin.

Sitenize yapacağınız küçük bir seo ile hitinizi (ziyaretçi sayınızı) arttırabilirsiniz. Kullanıcıların %80 i Google’da arama yaptığında ilk sayfadaki sitelere giriyor.

Seo herkezin bildiği gibi Arama Motoru Optimizasyonu yani sitenizi Google’da üst sıralara çıkarmak için yapılan işlemlerdir. Yazımızda küçük seo tekniklerini küçük maddeler halinde yazacağız. Yaptığınız seo sayesinde hitiniz artacak ve siteniz Google tarafından değer kazanacak. Bununla birlikte dediğimiz gibi siteniz Google’da üst sıralara çıkacaktır ve buda ziyaretçi sayınızı arttıracak.  Bunu profesyonel kişilere ücretle yaptırmak en doğrusu ama maddi durumu kısıtlı olanlar için aşağıda herkesin yapabileceği seo tekniklerini sıraladım.

Seo Teknikleri: (Azı kar fazlası zarar)

  • Hergün güncel içerik girin
  • Her yazınıza bir resim ekleyin
  • Eklediğiniz her resime bir başlık ekleyin
  • Konu başlığını kısa ve anlaşılır tutun
  • Pingleme servislerinden yararlanın
  • Sizin kategorinizdeki sitelerle link değişimi yapın
  • Facebook, Twitter gibi sosyal medyalarda sitenizi tanıtın

Bu seo teknikleri herkesin yapabileceği işlemlerdir. Bunları yapıp hitinizi arttırabilirsiniz.

Google AdSense Başvuru Yapmak

Sıra geldi Google Adsense reklamlarını sitemize yerleştirmeye. İlk önce bir gmail hesabı açarak Google Adsense’ ye başvuru yapıyoruz. Google Adsense’ye nasıl kayıt olunur sorusunun cevabını Google’dan öğrenin. Google Adsense başvuru onayı epey bir zaman alabilir ama forumlarda araştırarak daha kısa onaylama yöntemlerinden faydalanın. Üyelik onaylandıktan sonra reklamları sitemize yerleştiriyoruz. Tıklama başına Google’dan ödeme alıyoruz. Reklamları ziyaretçilerin dikkatini çekebileceği şekilde yerleştirmeniz tıklama sayısını ve kazancınızı arttıracaktır.

Bir yorum

  1. Bilgilendirici ve güzel bir yazı olmuş kesinlikle başvuru yapacagim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*