Adidas İş Başvurusu ve Adidas Personel Alımları Olacak

Dünyanın en büyük ikinci spor eşya üreticisi olan Adidas, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok tercih edilen markalardandır. Kalitesi ve dikkat çekici tarzı nedeniyle oldukça rağbet gören marka, her yıl olduğu gibi 2021 yılında da personel alımı yapmaktadır. İş arayanların sıklıkla tercih ettiği bir firma olan Adidas, adayların her birini dikkatli bir şekilde incelemektedir.

Adidas Personel Alımları

Özellikle büyük şehirlerde bulunan Adidas mağazaları, genelde satış danışmanı ilanı yayınlamaktadır. Sıklıkla satış danışmanı personeline ihtiyaç duyan Adidas, bu alanda çalışmak isteyen herkesin bir numaralı seçeneği olmuştur. Adidas, personel alımı yaparken firmanın politikalarına uygun bir kişi seçme konusunda oldukça titiz davranmaktadır. Bu kapsamda firma, bünyesinde çalıştırmak üzere; iletişim kabiliyeti yüksek, grup çalışmasına uygun, spora ilgi duyan ve perakende sektöründe en az bir yıl tecrübeli adayların başvurusunu dikkate almaktadır. Bunların yanı sıra, erkek adaylar için askerliğini yapmış olması firma için gereklidir.

Adidas Maaşları Ne Kadar?

Her sektörde olduğu gibi asgari ücret ile başlarısınız. Yol, yemek ve prim sistemleri vardır. Mağaza satış durumuna göre aldığınız primler değişir. Mağazaya verilen hedef tutarsa güzel primler alabilirsiniz. Her yıl artan asgari ücret maaşınıza ve yemek paranıza yansır. Ekstra olarak mağazanın hediye dağıtımları da vardır.

Mağaza Yöneticisi ve Yönetici yardımcıları normal personelden farklı ücret alırlar. Onların aldıkları prim ücretleri de yüksek olur. Mağaza müdürü en çok maaş alan personeller arasındadır.

Adidas İş Başvurusu

Adidas’a iş başvurusunda bulunmak için firmanın kendi sitesine veya farklı iş ilanı sitelerine ulaşabilirsiniz. Bunun için Adidas’ın açacağı her bir ilanı takip etmeniz gerekmektedir. Kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz bir ilana bir tıkla başvurabilirsiniz. Başvuru yapabilmeniz için öncelikle bahsedilen siteye üye olmanız ve kişisel bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir, ardından Adidas tarafından açılan ilana CV’nizi gönderebilir ve başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Bu aşamalar sonucu firmanın insan kaynakları departmanına ulaşan başvurular dikkatle incelenmektedir. Adidas’ın açtığı iş ilanına uygun bulunduğunuz takdirde ise firma sizi sözlü mülakata çağıracaktır. Sözlü mülakatı da başarıyla tamamlarsanız, Adidas bünyesinde çalışmaya hak kazanırsınız. Bu süre zarfında ise firmanın sizden talep ettiği bazı evrakları teslim etmekle yükümlüsünüz. İstenilen evrakları E-devlet üzerinden kolayca edinebilirsiniz.

Adidas İş Başvurusu yapmak için tıklayınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*