110 Kişi Zabıta ve İtfaiye Eri Alımı ve İş Başvurusu

Zabıta Memuru Alımı ve İtfaiye Eri Alımı Duyurusu

Türkiye bir çok ilinde başvuruların alınacağı 110 kişi zabıta ve itfaiyeci alım ilanı yayınlanmaya başladı. Yayınlanan ilanlara göre Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı bu alımları yapacağını duyurdu. Kadrolu alım ilan detayları kılavuzla beraber iş başvurusu yapacak olan adaylara erişime açılmış durumda.

Zabıta Memuru Alımı 70 Kadro ve Öğrenim Durumları

Ekonomi, iktisat, iş idaresi ve iktisat, işletme-ekonomi, işletme-iktisat, işletme, maliye, yönetim ve organizasyon lisans mezunu en az 15 kişi alınacağı açıklandı.

Kamu yönetimi, siyaset bilimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, çalışma ekonomisi, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, yerel yönetimler lisans mezun en az 15 kişi alınacağı açıklandı..

Uluslararası ticaret ve lojistik, lojistik yönetimi lisans mezunu en az 10 kişi alınacağı açıklandı..

Ekonomi, iktisat, iş idaresi ve iktisat, işletme-ekonomi, işletme-iktisat, işletme,  yönetim ve organizasyon, kamu yönetimi, siyaset bilimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, çalışma ekonomisi, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, maliye, yerel yönetimler lisans en az 3 kişi alımı alınacağı açıklandı..

Halkla ilişkiler ve tanıtım veya halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümü lisans en az 14 kadro olacağı açıkladı.

Mütercim-tercümanlık (ingilizce ) veya mütercim tercümanlık (ingilizce-fransızca) lisans en az 3 kadro olacağı açıkladı.

İtfaiyeci Alımı 40 Kadro Öğrenim Durumu ve Kadrosu

Meslek yüksekokulların(MYO) sivil savunma ve itfaiyecilik, itfaiyecilik ve yangın güvenliği,  ön lisans programlarından en az birinden mezun olan. B sınıfı sürücü belgesine sahip olmalılar. En az 40 kadro ile alım olacağı açıklandı.

Başvuru Özel Şartları Nelerdir?

2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) en az KPSS 70 puanı almış olmaları istenmektedir. Erkek adaylar için boy 1,67 cm den kısa olmamaları gerekli ve kadın adaylar için ise en az boy 1,60 cm den kısa olmaması gerekiyor. Sınavın yapıldığı gün itibariyle 30 yaşını geçmemiş olan adayların başvurusu dikkate alınacak. Başvuru yapan adayların B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

Başvurular Nasıl, Nerede ve Hangi Tarihlerde Olacak?

Başvurular 16 Ağustos 2021 tarihinde başlayıp 20 Ağustos 2021 arasında olacaktır. Boy ve kilo ölçümleri olacağı üzere başvurular Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri Denizevleri Mahallesi. Adnan Menderes Bulvarı No:27 Atakum/Samsun adresine müracaat edilmelidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*